افزایش فروش با کمک دیجیتال مارکتینگ

افزایش فروش با کمک دیجیتال مارکتینگ
برای افزایش فروش در کسب کارها از روش دیجیتال مارکتینگ یک نقشه  راه یا ROAD MAP  نیاز هست که در کسب و کارهای مختلف این نقشه راه مسیرهای فرعی مختلفی نیاز دارد که توسط یک کارشناس و متخصص دیجیتال مارکتینگ ترسیم میشود . اما به صورت کلی همگی یک مسیر را طی میکنند که اولین و مهمترین قدم داشتن یک وبسایت پویا و به روز میباشد .

میخواین اشتراک گذاری کنید؟

برای افزایش فروش در کسب و کارهای مختلف روشهای بسیاری توسط کارشناسان پیشنهاد شده اما امروزه دیجیتال مارکتینگ مرسوم تر هست .

در روشهای سنتی روشهایی مثل تولید کاتالوگ یا بروشور ، تبلیغات پیامکی و… استفاده میشد اما با رشد اینترنت بسیاری از کسب و کارها به سمت تبلیغات آنلاین رو آوردن . که به مرور زمان بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ نام گرفت .

برای افزایش فروش در کسب کارها از روش دیجیتال مارکتینگ یک نقشه  راه یا ROAD MAP  نیاز هست که در کسب و کارهای مختلف این نقشه راه مسیرهای فرعی مختلفی نیاز دارد که توسط یک کارشناس و متخصص دیجیتال مارکتینگ ترسیم میشود . اما به صورت کلی همگی یک مسیر را طی میکنند که اولین و مهمترین قدم داشتن یک وبسایت پویا و به روز میباشد .

در قدمهای بعدی میتونیم به تبلیغات موبایلی و تبلیغات بنری و … اشاره کرد که راه اندازی شبکه های اجتماعی و فعالیت در آنها با توجه به برنامه ای که کارشناس دیجیتال مارکتینگ برای شما ترسیم میکند متفاوت است . ممکن است که شما صاحب کسب و کاری باشید که اگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام فقط به معرفی محصول خود بپردازید و موجودی های روزانه خود را اطلاع دهید و در تلگرام محتوای عمومی قرار دهید مفید است و یا بر عکس  بنابراین به یک نقشه راه که توسط کارشناس دیجیتال مارکتینگ ترسیم میشود نیاز دارید .

همینطور نقشه راه دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای بیزینس به بیزینس یا b2b  با بیزینس به مشتری یا b2c متفاوت است .

ممکن است که در یک کسب و کار تبلیغات ایمیلی بسیار مفید باشد اما برای کسب و کار دیگری هیچ بازخوردی نداشته باشد .

در کل و به صورت خلاصه میشه به یقین گفت کم هزینه ترین و پربازده ترین فعالیت برای رشد کسب کار و افزایش فروش فعالیتهای دیجیتال مارکتینگ است ولی ترتیب و نوع فعالیتهای دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است که توسط یک متخصص طراحی میشود . برای درک این موضوع مثالی را برای شما میگم :

یک رستوران که به تازگی راه اندازی شده شروع به ایمیل مارکتینگ میکند در صورتی که هیچ پلنی برای ارایه غذای سازمانی ندارد و مشتری های عمومی از طریق ایمیل مارکتینگ امکان بسیار کمی هست تا جذب شوند  . اما برای تهیهغذایی که هدفش ارایه غذا به سازمانها  و نهادها میباشد عکاسی از غذا و طراحی پکیجهای روزانه ناهار و قراردادن در وبسایت و بعد از آن، ارسال ایمیل به مدیران شرکتها و سازمانها میتواند دارای الویت باشد .

درنهایت باید با ذکر این نکته این مقاله رو به اتمام رسوند که کلیه فعالیتهای هدفمند دیجیتال مارکتینگ به افزایش فروش شما منجر میشود اما ماندگاری در این وضعیت و تداوم رشد کسب و کار شما به عوامل دیگری بستگی دارد ، از جمله کیفیت خدمات و کالاهای شما و همچنین میزان رضایتمشتری از کالا و خدماتی که ارایه کردید چون هرچقدر که تبلیغ کنید و محتوا تولید کنید اما  کالا و خدمات شما کیفیت مطلوب نداشته باشد و یا پرسنل شما رفتار نامناسبی یا مشتریان داشته باشند زحمات دیجیتال مارکتینک اثری که باید را نخواهد داشت. کافی است یک نفر در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی شروع به تبلیغات منفی بهحق بر علیه شما کند ، تمامی هزینه هایی که برای تبلیغات برند خود انجام داده اید به باد خواهد رفت .

ورود به فضای مجازی همانند راه رفتن بر روی تیغ دولبه است که در این مسیر حضور یک متخصص لازم و ضروری است !!

فواد مشایخی

مشاور و متخصص دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و سئو

29 اردیبهشت 97

میتونید موبایلتون رو ارسال کنید

در اولین فرصت با شما تماس میگیریم

مقالات بیشتری بخوانید

فعالیت تیم دیجیتال مارکتینگ در زمان بحران
مشاوره

فعالیت تیم‌های دیجیتال مارکتینگ در دوران بحران

بحران‌هایی مانند سیل، زلزله، جنگ، فیلترینگ و غیره می‌توانند تأثیر منفی بر فعالیت‌های بازاریابی و فروش شرکت‌ها داشته باشند. در این شرایط، تیم‌های دیجیتال مارکتینگ با چالش‌های زیادی روبرو می‌شوند. با این حال، راه‌کارهایی وجود دارد که می‌تواند به بهبود عملکرد آن‌ها در دوران بحران کمک کند. در این مقاله سعی شده به صورت تیتر وار فعالیتهای پیشنهادی را بررسی کنم :

مشاوره دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

چرا به مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟

این روزها با آگهی های استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا مدیر دیجیتال مارکتینگ در سایتهای ثبت آگهی استخدام خیلی مواجه میشیم اما با واژه مشاور دیجیتال مارکتینگ مواجه نمیشیم .در این مقاله سعی شده توضیحی در مورد مشاور دیجیتال مارکتینگ داده بشه و اینکه کارش چی هست و چرا به مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید .

میخواین به کسب و کارتون سرعت ببخشید؟

همین الان میتونید با من تماس بگیرید
جلسه مشاوره دیجیتال مارکتینگ
Scroll to Top
اسکرول به بالا
باز کردن چت
1
Scan the code
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
Hello how can i help you?
Call Now Button